MÄNGUD

POPULAARSEIMAD LIVE-KASIINO MÄNGUD

Online-kasiino algusaegadel polnud mängijad väga veendunud selles, et mängude tulemusi määrav juhuslike arvude generaator töötab ausalt ning paljud neist olid veendunud, et online-kasiino mängud ei hakka kunagi pakkuma tavakasiinoga võrreldavat mänguelamust. Aja edenedes on aga olukord oluliselt muutunud ja tänapäeval ei suuda keegi enam online-kasiinonduse olulisust ja kiiret kasvu eitada ega selle mõju alahinnata. Viimastel aastatel on üha enam populaarsemaks saanud live-kasiinod, kus pakutavad mängud annavad kasiinokasutajale väga reaalsuslähedase kogemuse. Selle tulemusena eelistab järjest suurem hulk mängijaid päriskasiinodes mängimise asemel nautida tipptasemel tehnoloogial tuginevat kasiinoelamust kodusel diivanil. Suure panuse online-kasiinode järjest kasvavale mõjule annab asjaolu, et online-kasiinode tarkavaraloojad püüavad innukalt üksteisega konkureerida ja täiustavad seetõttu oma tooteid pidevalt.

Kui soovid nautida tipptasemel ainulaadset mängukogemust kodunt lahkumata, on online-kasiino mängud kahtlemata Sinu jaoks parim lahendus. Ent mündil on ka teine külg. Kuigi live-kasiino mängud muutuvad üha populaarsemaks, on nende haldamine kasiinode jaoks oluliselt kulukam. See on ka peamine põhjus, miks on live-mängude valik näiteks slotimängudega võrreldes väga väike. Sellegipoolest on igas eesrindlikus live-kasiinos kindlasti esindatud rulett, Blackjack, bakaraa ja nimetatud mängude erinevad populaarseimad versioonid.

Live-rulett

Rulett on online-kasiino operaatorite jaoks üks tulusamaid mänge, sest, erinevalt päriskasiino mängulauast saab live-ruleti lauas korraga mängida oluliselt suurem hulk mängijaid ja ka diileri töömaht on oluliselt väiksem – võite arvestab ja maksab tarkvara. Live-ruletti pakutakse erinevates formaatides. Levinuim formaat on ühe nulliga Euroopa rulett ja väga populaarne on ka kahe nulliga Ameerika rulett.

Live-diileriga ruletis kasutatav ratas ja mängulaud on täpselt samasugused nagu traditsioonilistes maapealsetes kasiinodes. Sama kehtib ka võitude suuruste ja panustamisvõimaluste kohta.

Paljude mängijate arvates on online kasiino elava diileritega mängud (nii rulett kui teised lauamängud) tavakasiinodest oluliselt “kasutajasõbralikumad”. Selle asemel, et küünitada lauale ja paigutada oma žetoon hoolega valitud kohale, saab live-kasiinos seda teha mugavalt ühe hiireklõpsuga. Osades live-kasiinodes  saab lisaks vaadata ka oma panuste ajalugu või kohuni mängida mitmes lauas korraga.

Kuidas live-diileriga ruletti mängitakse?

Sellele küsimusele saab vastata kahest vaatenurgast – online-kasiino ja mängija pilgu läbi. Online-kasiino jaoks on live-mängude pakkumine küllaltki sarnane TV-otsesaate edastamisega. Ruletilaualt edastatakse pilt mängija seadmesse, kasutades selleks vähemalt kolme kaamerat – üks jäädvustab üldpilti, teine mängulauda ja kolmas ruletiratast. Kui ruletikuul on mõnel väljal seisma jäänud pööratakse kolmas kaamera sageli ka krupjee peale.

Mängija seisukohast toimub elava diileriga ruletimäng samamoodi nagu iga teine online-kasiinodes pakutav ruleti versioon. Online-kasiinosse sisenedes saab mängija raha žetoonide vastu vahetada ja seejärel nende žetoonidega panuseid teha. Suurim erinevus seisneb mängu korralduslikus pooles – panuste ja väljamaksete tegemine toimub oluliselt kiiremini. Lisaks on sageli mängijal võimalik krupjee või teiste mängijatega suhelda. Live-diileriga ruleti mängimiseks pole vaja mingisuguseid erilisi seadmeid – mängu pilt edastatakse veebikaamera abil online-kasiino ekraanile.

Live-Blackjack

Online-kasiino algusaegadel oli Blackjack lihtsalt üks paljudest pakutavatest online-kasiino mängudest. Mängijatele kuvati lihtsalt Blackjacki mängulaua digitaalne pilt ja mängu juhtis Sinu valitud tarkvaratootja tarkvara.

Live-Blackjacki mängude populaarsuse tõustes hakkasid ka mängutootjad mõtlema võimalustele, kuidas muuta oma mänge erilisemaks ja innovaatiliseks, et vastata mängijate ootustele. Lõpuks jõudsid mitmed online-kasiinod otsusele, et selle eesmärgi täitmiseks tuleb vähendada tarkvara osatähtsust. Siiski leidub veel tänapäevalgi palju selliseid mängijaid, kelle arvates ei saa online-kasiinode live-blackjacki mänge kuidagi võrrelda vana ja hea päriskasiino mängulaua taga mängitava mänguga.

Kasutusele võetud uute tehnoloogiate ja pidevalt kasvava mahuga tööstuse toel ennustavad analüütikud aga Blackjackile helget tulevikku. Paljud mainekates live-mänge pakkuvates online-kasiinodes konto loonud mängijad leiavad, et live-kasiinos mängimine on isegi põnevam kui tavakasiino laua taga istumine.

Sellegeipoolest pole tasakaalu säilitamine traditsioonilise ja digitaalses vormis Blackjacki omaduste vahel mõne olulise aspekti tõttu sugugi väga lihtne. Ükskõik, kui palju arendajad ka ei püüa, pole online-mänguga kunagi ja kuidagi võimalik saavutada ja pakkuda kõiki samu aspekte, mida mängija kogeb päriskasiinos ehtsa mängulaua taga istudes. Sellegipoolest annavad mänguloojad endast iga päev parima, et Blackjacki mängu online-versiooni veelgi paremale tasemele viia.

Praeguseks on nad aga leidnud n-ö “kuldse kesktee” tõelise “päriskasiinos” mängitava Blackjacki ja peaaegu kõigis online-kasiinodes pakutava virtuaalse Blackjacki vahel. Selleks, et lõpetada kõlakad ja kahtlused live-diileritega Blackjacki mängude ehtsuse ja aususe osas, on mängutootjad loonud mängijatele võimaluse diileri tegevust ka videopildi vahendusel jälgida.

Kõik suuremad online-kasiino tarkvara tootjad (teiste hulgas näiteks NetEnt, Microgaming, Playtech ja Realtime Gaming) pakuvad paljude riikide mängijatele võimalust mängida kõrgel tasemel elava diileriga Blackjacki. Mängu alustades näete video vahendusel mängu läbiviivast diilerist otsepilti. Samuti on sageli võimalik diileriga vestelda, et leida lahendus igasugustele probleemidele, mis elava diileriga Blackjacki mängides tekkida võivad.

Lisaks mängijatele pakutavale mugavusele pakub live-Blackjack online-kasiino jaoks veel üht olulist aspekti – kui mängu haldab ja juhib elav diiler ei saa kellelgi olla ühtegi kahtlust mängu aususe osas.

Blackjacki on mängijate seas alati põnevaks ja kasumlikuks mänguks peetud. On teada, et see on kasiinomäng, kus mängijal on kõige suurem lootus “maja” võita. Standardses Blackjacki mängus on maja eelis kõigest 0,5%. Erinevalt tavakasiinost pole online-kasiinos võimalik kasutada mõningaid aeg-ajalt pettuseks peetavaid mänguvõtteid (näiteks kaardilugemist).

Kuigi ega elava diileriga Blackjacki pakkuv kasiino on erineva ülesehitusega, on mängureeglid alati ühesugused. Alati on live-mängulauas üks lisaekraan, mis kuvab diileri tegevust. Samuti on mängijal alati võimalus diileriga soovi korral suhelda.

Elava diileriga Blackjacki mängu alustamiseks pead loomulikult esmalt looma omale online-kasiino konto, kandma sellele raha ja valima mänguloendist soovitud mängu. Kui oled sobiva mängu välja valinud, pead tegema panuse ja seejärel jagab diiler kaardid.

Kuigi elava diileriga Blackjack muutub üha populaarsemaks, pole erinevate pakutavate mängude hulk üleliia suur. Enne meelepärase live-diileriga mänge pakkuva online-kasiino välja valimist, soovitame Sul teha ka eeltööd. Käe splittimise ja surrender-funktsiooni kasutamise võimalus ning korraga kasutatavate kaardipakkide arv võib kasiinoti erinev olla.

Live-bakaraa

Bakaraa on üks populaarseimaid ja armastatumaid online-kasiinode lauamänge. Laiemalt on levinud kaks bakaraa versiooni – ilma pankurita e. niinimetatud Põhja-Ameerika versioon ja pankuriga Euroopa versioon.

Bakaraa on kõigis maailma nurkades küllaltki populaarne, sest usutakse, et selles mängus on “maja eelis” mängija vastu suhteliselt väike. Alates hetkest, mil online-kasiinod seda pakkuma hakkasid, on live-bakaraa üks populaarsemaid online-kasiino mänge, mis kütkestab tuhandeid erinevate rahaliste võimalustega mängijaid. Kaasaegse tarkvara toel saab mängija nautida elava diileriga bakaraad oma kodus ilma, et peaks selleks midagi erilist tegema.

Muidugi tasub alati kontrollida, kas live-kasiino, milles mängid, on ikka litsentseeritud ja auditeeritud (meie saidil loetletud online-kasiinod omavad kõik ametlikku EMTA litsentsi Eestis tegutsemiseks).

IT ja mobiilse tehnoloogia areng on live-diileriga bakaraa populaarsuse tõusule kõvasti kaasa aidanud. Lisaks mugavusele ja vabalt valitavale mängukohale ning võimalusele diileri ja teiste mängijatega suhelda. Vahel pakutakse online-kasiinodes ka spetsiaalselt live-mängudele suunatud tervitusboonuseid, mis muudavad need mängud mängija jaoks veelgi atraktiivsemaks.

Mängijad peavad aga endale teadvustama, et neid online-kasiinosid, kus bakaraad tasuta proovida saab, pole väga palju. Selle põhjus on väga lihtne – online-kasiinod peavad elava diileri kasutamisega seoses lisakulusid kandma ning tasuta mänguvõimaluste pakkumine tähendaks konline-kasiinole kasumi vähenemist.

Elava diileriga bakaraa online-kasiinodes ei erine millegipoolest päriskasiinodes mängitavast mängust. Kui võrrelda elava diileriga mänge ja tavalisi mängu online-versioone, siis on ainsaks suuremaks erinevuseks asjaolu, et live-versiooni puhul on diileriks päris inimene. Live-mängulauas ei kasutata kaartide segamiseks ega jagamiseks tarkvara ning mängijad võivad olla täiesti kindlad, et neile pakutav mäng toimib ausatel alustel.